Rezervasyon için (0256) 618 25 15 'i arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Gezilecek Yerler

Paros'un plajlari oldukça popüler. Antiparos'ta - Paros'a komsu olan Küçük Paros Adasi - plajlar ve Café'ler Paros'tan daha güzel ve daha rahattir. Paros Yunanistan'in Windsurfing merkezidir.

 

Popüler plajları ve canlı gece hayatı ile popüler destinasyonlardan biri olmuştur Paros.Mykonos kadar hareketli olmasa da her türden partiye katılabileceğiniz bir adadır.
 
Adayı gezmeye efsanelere konu olmuş Ekatontapyliani Kilisesi ile başlayabilirsiniz. Efsaneye göre kilisenin 100 kapısı vardır ancak şimdilik sadece 99 kapısı gün ışığına çıkmıştır. Kayıp olan 100. kapı bulunduğunda İstanbul Yunanistan'a geri verilecektir. Katedral adada mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir. 1700 yıldır kullanıma açıktır ve Meryem Ana ikonasına ünlü Paros mermerinden yapılmış tahta, Aziz Agia Theoktisti’nin ayak izine, 11. yy.dan kalma bir vaftizhaneye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geziye devam etmek isteyenler Yunan adalarının olmazsa olmazlarından Arkeoloji Müzesine ziyarette bulunabilirler. Kilisenin yakınındaki müzede, 4.yy'dan kalma eserleri, Paros Dokümanı'ndan kalıntıları görebilirsiniz. 
 
Tatilde dinlence arayanlar için de eğlence arayanlar için de plajlar en doğru seçim olacaktır. Parikia Plajı, Chrissi Akti Plajı, Pounda Plajı, Krios ve Kaminia Plajları, Lageri plajı önerilebilecek noktalardan bazılarıdır. Pounda Plajı, partileriyle de ünlü bir plajdır. Chrissi Akti Plajı, adanın en ünlü plajıdır ve 25 yılı aşkın süredir Dünya Yelkensporu Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca adada çıplaklar kampı da bulunmaktadır.  Ada, su sporları için son derece uygun bir ortam sağlamaktadır. Şnorkelli dalış, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, katamaran gezintileri, yelken yapabileceğiniz su aktivitelerinden sadece bir kaçıdır. Su taksileri ile hem ulaşımınızı sağlayabilir hem de adayı gezebilirsiniz. 
 
Kelebekler vadisi olarak bilinen Petaloudes'e eşek sırtında düzenlenen tura katılabilirsiniz. Petaloudes; yaz aylarında kelebeklerin çiftleşmek için akın ettiği renkli bir yerdir ve mutlaka görmeniz tavsiye edilir. Yine adada doğa yürüyüşlerine zaman ayırabilir ve tatilinizi stres atarak geçirebilirsiniz. 
 
Adanın kıyı kesiminde cafe ve restaurantlar oldukça yoğun olarak bulunmakta. Barlarda her çeşit müziği bulabilir, geç saatlere kadar keyifli anlar geçirebilirsiniz. Deniz ürünleri ağırlıklı menülerden seçeceğiniz balık ve midye spesiyallerini denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Akdeniz mutfağından birçok tadı burada bulabilirsiniz.