Rezervasyon için 0555 992 10 50 'yi arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Gezilecek Yerler

 


 

Leros adası, Güney Ege denizinde Yunanistan'a bağlı olan 12 adadan birisi. Bu güzel yeşil ada dört büyük göl gibi koyları ile 77 kilometrelik girintili çıkıntılı kıyı şeridine sahip. Leros Adasının rengarenk, geleneksel mimaride binaları, küçük küçük koyları, sıcakkanlı insanları var.

Adada Pandeli koyu ile Agia Marina arasındaki tepede yer alan Leros Kalesi sizi, tarifsiz bir manzarayla buluşturuyor. Kumsalı ve ağaçlarıyla dikkat çeken Gourna plajı, billur suyu ve tenhalığı ile öne çıkan Kokika plajı, kayalık sevenleri mutlu edecek Dyo Lisgaria plajı ise adanın vazgeçilmezleri.

Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler : 

Leros Kalesi, Lakki Limanı, Agia Marina Limanı, Gourna plajı, Kokika plajı,

AYA MARİNA (Agia Marina)

Aya Marina için adanın merkezi diyebiliriz. Leros’un en güzel binaları da burada. Sahil şeridi boyunca da kafeler, fırınlar ve pastaneler var. Adadaki iki limandan birine de ev sahipliği yapıyor.

Aya Marina’nın en keyifli zamanı, akşamüstleri… Günbatımına doğru denize nazır kafelerde oturmanın keyfine doyum olmuyor.

PANTELİ

Panteli, Aya Marina’nın güneyindeki koyda yer alan geleneksel balıkçı köyü. Eşsiz atmosferi ile turistler  ve yerel halk için en gözde yerler arasında.Küçük tavernalar ve kafeler deniz kenarında özellikle tekneleri ile gelen misafilerin gözbebeği.

PLATANOS

Platanos, Aya Marina ve Panteli’nin tam ortasında, yer alıyor. Burası daha çok yerli halkın tercih ettiği  bir başka küçük kasaba Platanos adanın idari merkezi aynı zamanda.

ALİNDA

Aya Marina’nın ilerisinde, daha çok otellerin ve turistik işletmelerin bulunduğu, sahil boyunca uzanan bir bölge. Mini marketlerden araç kiralama firmalarına, kahvaltıcılardan restoranlara kadar ne ararsanız var.

LAKKİ

Adanın batı kıyılarındaki Lakki, 1930’larda İtalyanlar tarafından Portolago ismiyle kurulmuş. Kasabanın asıl önemi, adanın ana limanının burada olması.

LEROS KALESİ

10. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Leros Kalesi, Platanos’un tepelerinde yer alıyor. Kaleye Platanos’tan yaklaşık 400-500 basamaklı merdivenlerden çıkılarak gidiliyor.

 

Leros  Adası Eğlence

Leros  Adasında bir çok yerde damak tadınıza uygun restoranlar bulmanız mümkün. Yunanistan'a bağlı olan bir adada tabii ki de yenebilecek ilk şey balık ve deniz ürünleri olacaktır. Izgara kalamar, ızgara ahtapot, ahtapot salatası, taze balık çeşitleri, balık çorbası, karides, fava, humus, musakka, cacık "Tzatziki", kabak çiçeği dolması, Ege otları ve tüm bu lezzetlerin yanında size eşlik edecek olan rakının kardeşi "Ouzo".

 

Leros  Adası   Plajları:

Leros’un denizi her daim berrak, cam gibi, tertemiz. 

En popüler plajları:
PANTELİ PLAJI : Merkezde küçük çakıl taşlı plaj
BLEFOUTİS PLAJI : Leros’un kuzeyinde  çakıl taşlı plaj
VROMOLITHOS PLAJI :Panteli’nin bir yanındaki koy küçük çakıl taşlı plajı var
KRİTHONİ PLAJI
:Aya Marina’yla Alinda arasındaki plaj.