Rezervasyon için (0256) 618 25 15 'i arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Sakız Adasında Balayı - 5 gece

Balayı Programları  » Balayı Programları

Fiyat:209.00
Rezervasyon Talebi

SAKIZ ADASI BALAYI TURU 2017

5 GECE - 6 GÜN

Gün 1 ÇEŞME-SAKIZ
Sabah ya da akşamüstü feribot tercihinize göre Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası'na hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğundan sonra Sakız Limanı’na varış ve otelinize transfer Tüm gün serbest zaman. Geceleme Sakız'da.

Sakız Adası güzel plajlarla doludur ve görülmeye değer birçok yere sahiptir, köyler, manastırlar vb. Müzeleri ve Koraes Kütüphanesini ziyaret etmek bölgenin kültürünü ve tarihini keşfetmenin en mükemmel yoludur. Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balıklarını tadmanızı öneriyoruz.

Gün 2 SAKIZ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Bazı plajlar Sakız Adası şehrine yakın konumlanmıştır: Karfas, Mega Limnionas, Aghia Fotia, Afanis Beach, Lo Beach ve Daskalopetra. Adanın Batı yakasında yer alan plajlar, Elinta, Tigani, Metoxi, Managros, Limnos ve Agia Markeladır. Diğer plajlar Adanın güney tarafında konumlanmıştır. Bunların en ünlüleri Komi, Mavra Volia, Vroulidia, Karida ve Kato Phana’dır. Ayrıca, Nagos’un ve Sakız Adasının kuzey-doğu tarafının kristal sularında yüzmek için ziyarete değerdir.

Gün 3 SAKIZ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir.
Gün 4 SAKIZ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Sakız Adasının 16 km kuzeybatısında ziyaretçiler resmedilmeye değer Lagada köyünü bulacaklardır. Lagada, antik Koila ve Kidianda yerleşkelerinden gelmekte olan bir köydür.Bölgeye yapılan sürekli saldırılardan dolayı buranın sakinleri genel olarak deniz tüccarı ve balıkçıdır.Bugünün Lagada'sında ziyaretçiler denize nazır restoran ve tavernalarda geleneksel deniz ürünlerinin ve mezelerin tadını çıkarabilir.
Gün 5 SAKIZ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Mesta,Bizans Döneminden kalma mükemmel bir şekilde okrunmuş bir köy-kaledir. Merkezin 35 Km güneyinde bulunmuştur. Kale-köy, sizleri çok az değişmişliği ile yüzyıllar öncesine götürmektedir. Evler birbirine çok sıkı dizilmiş böylece yakın ve sıkı bir form gibi görünmektedirler. Sokaklar kaldırım taşlı ve dardır. Bu tip hisarlar, dört köşeli yapı, korsanların ve Türklerin olası saldırılarından korunmak için ve elbette sakız çalılarının daha iyi ekimi içindi. Küçük, ağaçsız ve denizden uzakta bir vadide uzanmaktadır. Gri evler köyün içinde sadece iç duvalara bakan kapı ve pencerelere sahiptir. Dış duvarlar köşelerinde, iki üç noktada, küçük kuleler bulunan bitişik siperler içermektedir. Her ortaçağ köyünün ortasında sakinlerin herhangi bir saldırı sırasında hareket edebilir bir köprü ile sığındığı koruma kulesi yükselmektedir.

Gün 6 SAKIZ- ÇEŞME Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Saat 16:30’da otelinizde buluşma ve limana transfer.  Gerekli  işlemlerin ardından Çeşme Limanı'na hareket. 1 saatlik yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış.  

                                                     

 

     

DAHİL OLAN HİZMETLER

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Çeşme-Sakız-Çeşme feribot bilet

( hızlı kamaran farkı +6€ /tek yön )

* Vize

* 5 gece seçilen otelde (oda + kahvaltı )konaklama

* Rehberlik (ada turunda rehberlik hizmetimiz vardır )

* Liman-otel-liman transferi

* Öğle ve akşam yemekleri

* Liman vergileri

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

*TURSAB Zorunlu Paket sigortası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paket

4* Chandris Otel -Merkez

17 Nisan - 22 Haziran   

11 - 30 Eylül 

21 Ağustos -31 Agustos

23 Haziran – 20 Ağustos

01 - 10 Eylül

2 Kişilik standart odada kişi başı

274€

364€

370€

2 kişilik liman manzaralı odada kişi başı

315€

405€

415€

 

Paket

4* Grecian Castle Otel- Merkezden 1km uzakta  *

01-12 Nisan

 Ekim

19 Nisan – 30 Haz

18 – 30 Eylül

1 – 16 Temmuz

21 Ağus - 17 Eylül

13-18 Nisan

17 Tem. -20 Ağustos

2 kişilik superior balkonlu odada kişi başı

235€

270€

314€

350€

 

 

 

 

 

 

 

Paket

4* Agean Dream Otel – Karfas plajı

20 Nisan -31 Mayıs

01-20 Ekim

01 Haziran-08 Temmuz                

10 Eylül-30 Haziran

09-21 Temmuz

26 Ağustos-09 Eylül

22 Temmuz-

25 Ağustos

2 Odalı kısmi deniz  manzaralı odada kişi başı

209€

249€

285€

315€

2 Odalı  deniz  manzaralı odada kişi başı

219€

259€

294€

329€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.

Kredi kartına taksit imkanı – sorunuz..