Rezervasyon için (0256) 618 25 15 'i arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Sakız Adası Paskalya Turu

Yunan Adaları Turları » Sakız Turları » Sakız Turları

Fiyat:149.00
Rezervasyon Talebi
  • Chandris Otel
    Chandris Otel
  • Chandris Otel
    Chandris Otel

PASKALYA SAKIZ ADASI TURU 2018

06 – 08 NİSAN 2 GECE - 3 GÜN

Gün 1 ÇEŞME-SAKIZ
Sabah ya da akşamüstü feribot tercihinize göre Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası'na hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğundan sonra Sakız Limanı’na varış, limanda gümrük işlemleri sonrasında otelinize yerleşme. Tüm gün serbest zaman. Geceleme Sakız'da.

Sakız Adası görülmeye değer birçok yere sahiptir, köyler, manastırlar vb. Müzeleri ve Koraes Kütüphanesini ziyaret etmek bölgenin kültürünü ve tarihini keşfetmenin en mükemmel yoludur. Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balıklarını tadmanızı öneriyoruz.


Gün 2 SAKIZ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.
1889 yılından beri iki kilise arasında yapılan dünyanın her yerinden turist akınına uğrayan Sakız Adası roket savaşlarına gidiyoruz. Antik çağda çocuklar arasında yapılan sapan savaşına dayandığı bilinen gelenek iki kilise arasında roket atışları ile sürmekte. Birbirinin tam karşısında bulunan bu iki kilise arasındaki mesafe 400 metre. Panagusi'nin (Panagia Erityani kilisesi grubunun) hedefi, rakip kilisenin kubbesi ve Aziz Markos'un aslanı (kilisenin ana kapısı üstünde yer alan Aziz Markos'un amblemi)...

Gün 3 SAKIZ- ÇEŞME
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.
Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir.

Feribot saatinizden yarım saat önce saat 16:00’ da limanda olunuz.  Gerekli işlemlerin ardından 16:30 da Çeşme Limanı'na hareket. 1 saatlik yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış.  

 

 

 

Sakız adasına vardıktan sonra dilerseniz ekstra olarak aşağıdaki turumuza katılabilirsiniz.

GÜNEY ADA TURU

Rehberimizin belirlediği saatte Chios liman ofisimizin önünden otobüsle ada turu için hareket .

Gezilecek yerler :

Armolia (seramik köyü)

Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)

Mesta (Antik Labirent Köy) – ( yemek molası )

Pirgi köyü(geometrik şekilli duvar süsleri olan köy)

Tur bitiminde limana bırakış

KİŞİ BAŞI : 20 Euro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Güney ada Turu Boyunca Ulaşım ve Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

 

 

 

Oda + kahvaltı ve
feribot dâhil

4* CHANDRIS OTEL – MERKEZ

06-08  NİSAN 2 GECE KONAKLAMA

2 Kişilik Standart odada kişi başı

149 €

3 Kişilik Standart odada kişi başı

131 €

 

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Çeşme-Sakız-Çeşme Hızlı feribot bileti

* Vize ve Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* 2 gece seçilen otelde konaklama

* Rehberlik (ada turunda rehberlik hizmetimiz vardır )

* 2 sabah kahvaltısı

 * Liman-otel-liman transferi ( Taksi tek yön 19€ dan itibaren )

* Liman vergileri

* Öğle ve akşam yemekleri

*TURSAB zorunlu sigortası

* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 2 Euro Sürprim

 

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:

1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,

3* oteller için gecelik 1,50 €,

4* oteller için gecelik 3,00€ ve

5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

 

 

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Fiyatlarımız NAKİT ÖDEME için geçerlidir.

2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.