Rezervasyon için 0555 992 10 50 'yi arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Ayvalık - Midilli Feribotu

Yunan Adaları Feribotları

Eski ücret:30.00
Fiyat:25.00
Rezervasyon Talebi

AYVALIK - MİDİLLİ FERİBOT SEFERLERİ 2018

 

AYVALIK - MİDİLLİ FERİBOTU ÜCRET TARİFESİ 

 

 

Tek Yön

Gidiş – Dönüş

YETİŞKİN

20€

25

ÇOCUK ( 6-12 YAŞ )

10€

15€

BEBEKLER ( 0 - 6 YAŞ )

2€

2€

 

BİLET FİYATLARINDA PROMOSYON !!

 

AYVALIK - MİDİLLİ FERİBOTU ARAÇ ÜCRETLERİ 

 

ARAÇ

Tek Yön

Gidiş – Dönüş

MOTOSİKLET

20€

30€

OTOMOBİL

55€

70€

JEEP

80€

100€

KARAVAN

125€

150€

KAMYONET

125€

150€

MİNİBÜS

225€

250€

OTOBÜS

250€

300€

 

  

 

Ayvalık Liman Bilgileri : 

TURYOL Ayvalık ofisi : Yeni Liman Karşısı 150 Evler Mah. Atatürk Bulvarı Güzide İş Hanı NO:2 Ferry iskelesi AYVALIK-BALIKESİR

 

Midilli Liman Bilgileri : 

Pavlou Kountourioti, Mitilini 811 00, Yunanistan

 

 

 

Turyol Yolcu ve Araç Taşıma Kuralları
Genel Şartlar
Bu yolculukta taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca saptanmış kurallara ve "TURYOL DENİZ ULAŞIM HİZMETLERİ A.Ş."'nin aşağıda belirtilen standart form ve kurallarına bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.
Bilet
Bilet yolcuya, yalnızca üzerinde yazılı sefer için iniş biniş hakkı sağlar. Yolcu tarafından vaktinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bir başka sefer için de olsa biniş hakkı sağlamaz. Biletin üzerinde yer alan bilgilerin doğruluğu, bilet satın alındığında kabul edilmiş sayılır. Sonradan yapılacak itirazlar geçersizdir. Bileti ibraz eden şahsın, Bilette "Yolcu İsmi" hanesindeki şahıs olduğunu ispat edememesi durumunda Taşıyan böyle bir bilete el koyma, yolcuyu gemiye kabul etmeme hakkını saklı tutar. Biletini kaybedenler, yeni bir bilet almak zorundadırlar.
Gemiye Biniş İşlemler
Yolcu, kendisi adına düzenlenmiş bileti ile; gerekli formalitelerin, biniş ve hareket usullerinin tamamlanmasına imkân verecek şekilde, geminin hareket saatinden en az bir saat önce, taşıyanın biniş işlemlerini başlattığı yere gelecektir. Yolcu, Taşıyanın biniş işlemlerini başlattığı yere veya biniş kapısına zamanında gelmezse veya yolculuk için gerekli belgeye sahip değilse veya yolculuğa hazır değilse, Taşıyan, Yolcu için ayırdığı yeri iptal eder ve seferi geciktirmez. Taşıyan, Yolcunun bu maddenin koşullarına uymamasından doğacak gider ve zararından sorumlu olmaz.
Bagaj
Aksi kararlaştırılmış olmadıkça yolcu, taşıma mukavelesi gereğince gemiye getirebileceği bagaj için taşıma ücretinden başka bir ücret vermeye mecbur değildir. Yolcu, seyahat süresince gemide yanında sadece bir valiz ya da el çantası bulundurabilir. Bunun dışındaki bagaj ilgili gemi personeli tarafından kayıt altına alınacak ve emniyetli bir yerde muhafaza edilecektir. Yolcu kayıtlı bagajı içinde kırılabilir ve bozulabilir maddeler, para, mücevher, değerli madenler, gümüş eşya, senetler veya diğer ticari değerli kağıtlar, pasaport ve diğer hüviyet belgeleri veya örneklerini bulunduramaz. Bu maddede sayılanların Bagaj içinde bulundurulmasından doğacak zarardan taşıyan sorumlu tutulamaz. Bagaj kayıplarını Taşıyandan talep edemez. Uluslar arası kurallar gereği; Bagaj olarak kabul edilmeyen maddeler için "Taşımanın Reddi" hakkını taşıyan uhdesinde bulundurur. Taşıyan reddi ile alakalı olarak müşterinin tazmin hükümleri geçersizdir.
Evcil Hayvan
Geçerli aşı ve sağlık sertifikasına haiz olan kedi ve köpek kafesleri ve yiyecekleri ile birlikte, Taşıyanın kurallarına tabi olarak seyahat süresince sadece gemi güvertesinde yer alan evcil hayvan barınaklarında bulunmak kaydıyla taşınabilirler. Hayvan taşımasının kabulü, Yolcunun bu hayvana ilişkin tüm sorumluluğu yüklenmesine bağlıdır. Evcil hayvanın ölümünden, hastalanmasından, gecikmesinden veya kaybından veya yaralanmasından veya bu sebeple ortaya çıkabilecek masraf ve sair zararlardan Taşıyan sorumlu olmayacaktır. Evcil hayvanların her türlü yiyecek ve içecek ihtiyaçlarından da sahipleri sorumludur.
Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri
Taşıyan, ilan ettiği ve iptalini duyurmadığı tarifeli seferlerini yerine getirmekle yükümlüdür ve Yolcu ve Bagajı makul sürede taşımak için gerekli gayreti göstermeyi üstlenir. Taşıyan, (hava koşulları ve deniz durumu, liman tesislerinin devre dışı kalması, idarenin sefer engellemesi, grev v.b.) olağanüstü ve mücbir durumlarda sözleşmeden geri çekilme, seyrüsefer tarifelerini değiştirme, yola devam etme veya taşımaya ara verme haklarını saklı tutar. Olağanüstü ve mücbir sebepler neticesinde zorunlu olarak sefer iptal edilirse, ödedikleri tutar bilet sahiplerine 30 gün içinde iade edilir.
Taşımanın Reddi
Taşıyan; güvenlik nedenleriyle veya takdir yetkisini kullanarak aşağıdaki ve benzeri hallerde Yolcu ve Bagaj taşımayı reddedebilir. Yolcu; diğer kişilere veya mallara herhangi bir risk veya tehlike arz ediyorsa, taşıyanın talimatlarına uymuyorsa, güvenlik kontrolünü reddetmişse veya yürürlükteki yasaları veya taşıyıcının ücret tarifelerini veya kurallarını ihlal ederek bilet temin etmiş olan herhangi bir kişiyi taşıyıcı, taşımayı reddetme hakkını saklı tutar. Denizde tehlikeli yüklerin taşınması ile ilgili uluslararası "IMDG Code" sözleşmesi kapsamında bulunan her türlü yanıcı, patlayıcı ve radyoaktif v.s yüklerin taşınması kesinlikle yasaktır. Tehlikeli yük kapsamına giren maddelerin, avcılık ve spor amaçları dışında kullanılan ateşli silahların ve mühimmatın, kırılabilir veya bozulabilir nitelikleri haiz olan veya ağırlığı, boyutu bakımından Taşıyanın görüşüne göre taşıma için uygun olmayan nitelikteki maddelerin taşınması yasaktır.
Taşımanın Sınırlandırılması
16 yaşından küçük çocuklar ancak bir refakatçi eşliğinde seyahat edebilirler. Taşıyan kurallarına göre, refakatsiz çocukların, yardıma muhtaç Yolcuların, hamile kadınların veya hastalıklı kişilerin, taşıma için kabulü ancak Taşıyan ile önceden yapılacak mutabakat ve düzenlemelere tabi olabilir. Seyahat sırasında böyle bir Yolcunun sıhhi durumunun bozulması nedeni ile Taşıyana herhangi bir sorumluluk yüklenemez.
 

 

Değişiklik ve İade
Yolcunun bilet tarihinde değişiklik talep etmesi durumunda;
ALINMIŞ TÜM BİLETLERDE İPTAL VEYA İADE YAPILAMAZ. YALNIZCA, TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.
TÜM BİLETLERDE SEFER SAATİNE 48 SAAT SÜRE KALANA KADAR TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.
TÜM BİLET TÜRLERİ İÇİN, GEMİ KALKIŞ SAATİNE 48 SAATTEN AZ SÜRE KALDIĞINDA, TARİH DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ YAPILAMAZ.


Yolculuk Sırasında Geminin Tamiri

Yolculuk sırasında geminin tamiri gerekli olursa; Taşıyan, yolcunun tamirin bitmesini beklesin veya beklemesin yolcu ücretini tam ve eksiksiz şekilde yolcuya geri öder. Gemi arızası ile ilgili olarak yolcu uğrayabileceği zararlardan Taşıyanı sorumlu tutamaz.
Feragat ve Değişiklik
Gemilerimizde seyahat etmek üzere bilet almış her yolcu yukarıdaki hükümlerin hepsini aynen kabul etmiş sayılır. Taşıyan önceden haber vermeksizin ücret, tarifeler ve sefer günlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sözleşmenin belirli hükümlerinin geçersiz sayılması halinde, kalan hükümlerin hiçbiri geçerliliğini yitirmez. Taşıyanın hiçbir acentesi, personeli veya temsilcisi bu sözleşmenin hükümlerini değiştirmeye veya iptal etmeye yetkili kılınmamıştır.
Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı
Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler.
 

ÖNEMLİ BİLGİ !
1)   PASAPORTUNDA K.K.T.C. GİRİŞİ BULUNANLAR, YUNANİSTAN’A KABUL EDİLMEMEKTEDİRLER. PASAPORTUNDA K.K.T.C. GİRİŞİ BULUNDUĞU HALDE YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN YOLCULAR, MALİ VE HUKUKİ SORUMLULUĞU PEŞİNEN KABUL VE TAAHÜT ETMİŞ SAYILIRLAR.
2)   BİLETİNİ KAYBEDEN YOLCULAR YENİDEN BİLET ALMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ KABUL VE TAAHÜT ETMİŞ SAYILIRLAR.