Rezervasyon için 0555 992 10 50 'yi arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Midilli Adasında balayı - 5 gece

Balayı Programları  » Balayı Programları

Fiyat:270.00
Rezervasyon Talebi

MİDİLLİ ADASI BALAYI TURU 2018

5 GECE – 6 GÜN

1.gün  Ayvalık - Midilli

Sabah saat Ayvalık Limanında buluşma, bilet ve pasaport işlemleri sonrasında saat 09:00 da Ayvalık’tan Midilli’ye hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında Midilli’ye varış. Otelinize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Midilli.

 

2.gün Midilli

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Midilli adası Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda bulunan, dağlık bir Yunan adası. Yunanistan'ın ana karasından çok Türkiye'nin Ayvalık ilçesine yakın olan ada, Girit ve Eğriboz'dan sonra Yunanistan'ın en büyük üçüncü adasıdır. Başkenti Mytilene'dir. Ünlü Yunan şairleri Alcaeus ve Sappho'nun memleketidir.

 

3.gün Midilli  

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Ada, 2 büyük körfez; Yera (Geras) ve Kalonya (Kallonis) körfezleri ile çok sayıda koylara ve burunlara sahiptir. Adanın en önemli ovaları Kalonya (Kalloni), Ippion, Perama ve Herse (Eressos) ovalarıdır. En yüksek dağlar ise Olymbos, Lepetimnos ve Psilokoudouno dağlarıdır.

 

4.gün Midilli  

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Midilli Adası oldukça renklidir. Ziyaretçiye her tip eğlence şeklini sunmaktadır. Ayrıca özgün balıkçı limanlarında aromalı yerli zeytin yağı ve dünyaca ünlü Midilli Uzosu eşliğinde mükemmel ada mezelerini keşfetme imkânınızda olacaktır. Ada mutfağının en önemli malzemesi hafif kokulu zeytinyağı, taze balık, ıstakoz, ahtapot, tuzlama sardalya balığı, otlaktan beslenen hayvanların sütünden yapılan yoğurt, yağ ve lor peyniri, badem ezmesi, helva, uzo ve zengin mezeler. Doğal malzeme ile yapılmış ev yemeklerini adanın her yerinde bulabilirsiniz. İçi doldurulmuş kuzu fırın, mevsiminde kerevizli ayvalı dana eti, sarımsaklı domatesli kefal pilakisi Midilli’nin geleneksel yemeklerindendir.

 

5.gün Midilli  

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kuzeye doğru çıkarken karşınıza ilk önce dev bir kaya ve zirvesine yerleşmiş, 114 basamaklı Panaya Glikofilusa kilisesi çıkacaktır. Hem Petra hem Anakso sahilleri uzun kumsalları ile adanın en çok turist çeken bölgelerinden biridir. Petra sahillerini geride bırakarak ilerlerken ortaçağdan kalma özgün mimarisi ile adanın sembolü haline gelen turistik safiye beldesi Molivos, antik Mithimna ‘yı günümüze kadar gururla taşıyan mağrur kalesi ile sizleri selamlar. Molivos sahilinde eskinin zeytinyağı fabrikası günümüzün restore edilmiş butik oteli, köy merkezinde yazar Argiris Eftaliotis’in evi ve modern konferans salonu ziyaret edilebilir.3 km ilerde şifalı su kaynakları ve cazip sahili ile Eftalu sizi beklemektedir. Aynı güzergahta Lepetemnos tepesine oyulmuş muhteşem manzaralı Vafios köyü de açık denizi seyreyler. Biraz daha ilerde ünlü yazar Stratis Mirivilis ‘in evinin de bulunduğu Skamnia köyü ve 3 km. aşağısında Skala Skamnia sahili, Panaya Gorgona kilisesi ve muhteşem günbatımı ile karakteristik bir balıkçı köyüdür. Kuzeyde Lafiona, Skoutaro ‘da şirin köy Stipsi ve güzel Çonya ( Tsonia ) limanı ile kapı köyleri de görülmeye değer.

 

6.gün Midilli – Ayvalık

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşamüstü saat 18:30 da limanda olunuz. Saat 19:00 feribotu ile Ayvalık’a hareket ve saat 20:30’da varış. Estamos Travel hizmetleri sonu.

 

  

DAHİL OLAN HİZMETLER

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Ayvalık-Midilli-Ayvalık feribot bilet

* Vize

* 5 gece seçilen otelde konaklama

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* 5 sabah kahvaltısı

* Öğle ve akşam yemekleri

* Liman vergileri

* Rehberlik

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

* Liman-otel-liman transferi

 

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dâhil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:

1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,

3* oteller için gecelik 1,50 €,

4* oteller için gecelik 3,00€ ve

5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

 

 

Otel + feribot

Kahvaltı dâhil

4* Theofilos Paradise Boutiqe Otel - merkez

1 Mart-13 Haziran

15 Eylül-31 Ekim

14 Haziran-14 Eylül

2 Kişilik Superior odada kişi başı

340€

404€

2 Kişilik Deluxe odada kişi başı

370€

420€

 

Otel + feribot

Kahvaltı dâhil

4* Pyrgos of Mytiline Otel - merkez

10 Nis-25 Mayıs

29-31 Mayıs

Ekim

26-28 Mayıs

1-30 Haziran

5-9 Nisan

1-14 Temmuz

1-30 Eylül

15 Temmuz -

31 Ağustos

2 Kişilik Standart odada kişi başı

270€

285€

299€

325€

 

Otel + feribot

Kahvaltı dâhil

Elysion Butik Otel  - Neapoli

Nisan-15 Haziran

Ekim

16 Haziran-30 Eylül

2 Kişilik Deluxe odada kişi başı

284€

389€

2 Kişilik Suite odada kişi başı

404€

479€

 

 

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

 

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz.

YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.*Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir.

Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

 TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.

Kredi kartına taksit imkânı